Interimmer in de spotlight: Hendrik-Jan Blonk

In deze rubriek zetten we graag een aantal interim-professionals in het zonnetje. Niet alleen om te laten zien wat ze doen, maar vooral hoe ze dat doen: met scherpte, energie en betrokkenheid.

Wie: Hendrik-Jan Blonk
Opdrachten: Interim Finance Director, Interim Group Financial Controller
Recent via LIME: Pulse4All (scale-up met product-as-a-service AED’s) en een internationaal strategie- en adviesbureau.

Twee recente opdrachten via LIME Search waren zowel ambitieus als inhoudelijk complex: precies de combinatie waar Hendrik‑Jan energie van krijgt. Het zijn trajecten waarin hij kan bouwen, verbinden en in korte tijd een duidelijke professionaliseringsslag neerzet.

Van basis naar auditproof

Bij Pulse4All, een snelgroeiende scale-up met een duidelijke maatschappelijke missie, stapte Hendrik‑Jan in op een moment dat de organisatie volop in beweging was. In enkele maanden tijd groeide de finance-functie van een basale administratie naar audit-proof cijfers die gebruikt konden worden voor een prospectusaanvraag, een cruciale stap in de volgende groeifase.​

Hij zorgde ervoor dat contracten, afspraken en administratie volledig op elkaar aansloten. “Het was bijzonder om die professionaliseringsslag te mogen trekken bij een organisatie met zo’n duidelijke impact,” vertelt hij.​

Internationale opdracht: orde in complexiteit

Zijn huidige opdracht speelt zich af binnen een internationale organisatie waar meerdere entiteiten, systemen en teams samengebracht moeten worden. Het doel: een nieuw ERP-systeem implementeren, het integreren van verschillene bedrijfsonderelen én een toekomstbestendig finance-team bouwen dat vanaf 2026 als één Europese hub opereert.​

“Het is een traject met veel bewegende onderdelen: systemen, mensen, structuren die allemaal in elkaar moeten passen” legt Hendrik‑Jan uit. Hij brengt structuur aan, brengt en houdt de communicatie op gang tussen diverse (internationale) teams in o.a. Nederland, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten en zorgt dat alle stakeholders met uiteenlopende belangen dezelfde kant op bewegen. “Soms betekent dat ’s avonds laat nog een call door de verschillende tijdzones heen, maar als de samenwerking daar merkbaar beter van wordt, geeft dat extra voldoening.​”

Omdat hij pas twee maanden bezig is, kan hij nog weinig zeggen over het eindresultaat. Wel ziet hij dat er nu met alle relevante stakeholders wordt gesproken en dat de samenwerking echt op gang is gekomen; een veelbelovend uitgangspunt voor 2026.​

Waarom interim werk hem zo aanspreekt

“Ik houd ervan om te bouwen, verbinden en orde te scheppen in complexiteit en iets achter te laten dat sterker is dan hoe je het aantrof,” legt Hendrik‑Jan uit. Interim opdrachten dwingen hem om snel de vinger op de zere plek te leggen: waar loopt de organisatie vast, welke data ontbreken, welke processen zijn onduidelijk?​

Zijn aanpak is helder: in korte tijd verdiepen, problemen scherp krijgen, deze vertalen naar een concrete roadmap en planning, en vervolgens de opdrachtgever continu meenemen in dat plan. Heldere verwachtingen, goede communicatie en regelmatig bijpraten over voortgang en resultaten zijn voor hem cruciaal om in relatief korte tijd duurzame verandering neer te zetten.

Waarom wij Hendrik-Jan zo waarderen

Hendrik‑Jan voelt zich thuis in ‘high demanding’ omgevingen; van snelgroeiende scale-ups tot internationale organisaties met een veeleisende Private Equity als aandeelhouder. Hij blijft altijd rustig, behoudt overzicht én houdt oog voor het menselijke aspect. Tegelijkertijd is hij hands-on en zorgt hij dat dingen daadwerkelijk voor elkaar komen. Deze combinatie van strategisch inzicht, senioriteit en praktische slagkracht maakt hem een betrouwbare en gewaardeerde sparringpartner, en zijn opdrachtgevers zijn altijd blij om met hem te werken.

Vorige

Deel:

Vorige