In deze rubriek zetten we graag een aantal interim-professionals in het zonnetje. Niet alleen om te laten zien wat ze doen, maar vooral hoe ze dat doen: met scherpte, energie en betrokkenheid.
Wie: Yamo Afzali
Opdracht: Finance Business Partner / FP&A bij Nebius.
De opdracht: Meegroeien met een organisatie in hyper growth
Toen Yamo Afzali bij Nebius instapte als Financial Business Partner, was de organisatie nog relatief overzichtelijk van omvang. Inmiddels groeit het bedrijf met een factor 10. Dat is geen gewone groei, dat is een hyper growth. Elke maand komen er honderden mensen bij, ontstaan er nieuwe afdelingen, nieuwe kostencentra en komen er nieuwe verantwoordelijkheden bij. Daarmee verandert ook het werk en de forecasts van de finance professional voortdurend.
“Ik wist dat de opdracht dynamisch zou zijn, maar de snelheid waarmee alles veranderde overtrof mijn verwachtingen,” vertelt hij. “Verandering is de enige constante factor op dit moment.”
Zijn oorspronkelijke rol als finance business partner voor personeelskosten, sales en marketing werd onlangs gesplitst. Marketing ging naar een collega, en Yamo focust zich volledig op personeelskosten.
Stabiliseren is nog geen optie
“In een organisatie die zo razendsnel groeit, is stabiliseren geen optie. Het gaat erom wendbaar te blijven. Het is nu vooral belangrijk om te proberen bij te blijven en de uitdagingen dag voor dag te bekijken met de verwachting dat er over ongeveer anderhalf jaar rustiger vaarwater aan zal komen. Dan kun je pas echt bouwen aan processen en structuur.”
“Dat vraagt om een bepaalde mindset. In een omgeving waar alles voortdurend verschuift, is geduld en aanpassingsvermogen zeer belangrijk.”
“Wat ik een typisch kenmerk vind van snelgroeiende organisaties is dat het team zelf ook enorm verandert. Je gaat van een kleinere club met korte lijntjes naar een veel grotere, meer georganiseerde structuur met meerdere lagen en duidelijk verdeelde verantwoordelijkheden. Dat is een enorme omslag voor de mensen, maar ook voor de processen en de manier van samenwerken.”
Finance business partnering van de grond af opbouwen
Ondanks alle veranderingen heeft Yamo met zijn team echt iets kunnen neerzetten. Waar finance vroeger vooral achter gesloten deuren werkte en forecasts puur vanuit historische cijfers kwamen, is er nu een echte finance business partnering-cultuur ontstaan. Forecasts worden nu samen met stakeholders opgebouwd: bottom-up, geverifieerd en gedragen door de hele organisatie.
“Stakeholders met elkaar verbinden, dat is echt mijn kracht,” zegt Yamo. “Ik heb alle relevante stakeholders bij elkaar gekregen, een gezamenlijk proces beschreven en ze op één lijn gebracht.”
Zijn opdracht werd verlengd om zijn opvolger in te werken. Een mooie afsluiting van een intensieve periode.
Waarom wij Yamo zo waarderen
Yamo combineert sterke vakkennis met een opvallend talent voor het verbinden van diverse stakeholders. Hij weet in een complexe, snel veranderende omgeving het overzicht te bewaren, het hoofd koel te houden en stakeholders mee te nemen in het proces. Zijn aanpak is direct, betrokken en resultaatgericht.
Benieuwd hoe Yamo of een van onze andere interim finance professionals jouw organisatie kan versterken? Neem contact op met Femke Kemps via f.kemps@limesearch.nl. Of bekijk onze openstaande CFO-posities. We hebben momenteel een aantal mooie vaste CFO rollen beschikbaar.